RealizacjeModernizacja systemu ciepłowniczego – Grudziądz

Realizacja jednego z największych kontraktów realizowanych przez MAX-REM w 2012 roku – przebudowa systemu ciepłowniczego miasta Grudziądz.

Roboty polegały na wymianie 7900 mb starej sieci cieplnej kanałowej na sieć cieplną preizolowaną o średnicach od DN 300/450 do DN 25/90, w tym 1,5 kilometrowy odcinek sieci magistralnej DN 300/450.

W ramach powyższego zadania wykonywane były również przeciski Dn 600 pod głównymi arteriami komunikacyjnymi w mieście oraz pod torami PKP o łącznej długości 2x 120mb.

Z uwag na fakt iż większość prac inwestycyjnych związanych z budową nowej sieci cieplnej preizolowanej przebiegała w kolizji ze starym czynnym kanałowym systemem ciepłowniczym konieczna była dodatkowa budowa systemu tymczasowych łączników sieci w celu stałej nieprzerwanej dostawy ciepła dla odbiorców.

Realizacja powyższej inwestycji wymagała dużego doświadczenia oraz sprawności ekip wykonawczych z uwagi na bardzo krótki czas wyłączeń nie przekraczający 24 godziny w miesiącu. Realizacja całej inwestycji zamknęła się w czerwcu 2012 roku.

Zdjęcia z realizacji

Zaufali nam

DalkiaPolitechnika PoznańskaEDFWarbudSkanska